• BRAVO MOMČINE, SRBIJA JE ŠAMPION EVROPE, ŠPANCI PALI POSLE NEVIĐENE DRAME! Ipak smo mi zemlja vaterpola!

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila titulu prvaka Evrope u Podgorici.

Vaterpolo reprezentacija Srbije do 19 godina postala je šampion Evrope! U finalu za pamćenje u Podgorici, izabranici selektora Uroša Stevanovića pobedili su Španiju 9:8 i postali treća mlada selekcija naše zemlje koja je ovog leta osvojila odličje na velikim takmičenjima. Nakon što nas je seniorska reprezentacija potpuno razočarala, neki novi klinci pokazali su da ima nade za naš trofejni sport!

Zlatni srpski juniori prošli na peterce i u četvrtfinalu protiv Italije i u polufinalu protiv Mađarske, u kojem je takođe bilo veoma dramatično, jer je gol odluke Vasilija Martinovića "pao" dva minuta pre kraja, a kuriozitet je to da je temperamentni selektor Stevanović isključen tri i po minuta pre kraja. Srbija je tako osvojila čak treću titulu u poslednja četiri turnira za U-19 uzrast, dok je Španija čak šesti put završila na drugom mestu od osnivanja Evropskog prvenstva u ovom uzrastu davne 1970.- godine.