• DELFINI UBEDLJIVI, KANADA TEK LAKŠI TRENING, NEKA SE SPREMI AUSTRALIJA! Još dve pobede i Olimpijske igre su naše!

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Kanadu sa 20:5 i plasirala se u polufinale Svetske lige. Protivnik u polufinalu će biti Australija (15.00), a utakmica se igra na plivalištu Tašmajdan.

Vaterpolisti Srbije ubedljivo su savladali Kanadu sa 20:5 i plasirali se u polufinale Završnog turnira Svetske lige.

Delfini su ozbiljno ušli u meč, nisu potcenili protivnika i već do poluvremena imali su ubedljivu prednost od 11:4.

Kanađani su u nastavku uspeli da postignu samo jedan pogodak, dok je publika na Tašmajdanu uživala u bravurama srpskih vaterpolista.

Po tri pogotka za Srbiju postigli su Filip Filipović i Dušan Mandić, dok su se po dva puta u listu strelaca upisivali Duško Pijetlović, Andrija Prlainović, Sava Ranđelović, Strahinja Rašović, Miloš Ćuk i Nikola Jakšić.

U ekipi Kanade istakao se Souza sa četiri pogotka (dva iz peteraca).

Srbija će u polufinalu igrati protiv Australije, koju je već pobedila u prvom kolu u grupi, a taj meč na programu je od 15.00 časova.

U drugom polufinalu sastaju se Hrvatska i Španija (16.45).