• IDEMOOOO, NOVAK U POLUFINALU, Na dve pobede od zlata! Đoković počistio Nišikorija!

Novak Đoković savladao je Japanca Keija Nišikorija sa 2:0 (6:2, 6:0) i plasirao se u polufinale olimpijskog teniskog turnira. Protivnik za plasman u veliko finale biće bolji iz duela između Žeremija Šardija i Aleksandera Zvereva.

Đoković je treće olimpijsko polufinale zaradio posle 70 minuta igre na Centralnom terenu "Arijake tenis parka", a Nišikori nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor najboljem teniseru sveta.

Novak je već na startu meča napravio brejk i poveo sa 3:0, što mu je pomoglo da dosta opušteniji bude u nastavku prvog seta, ali i meča.

Do kraja prvog dela igre Novak je uspeo još jednom da oduzme servis Japancu i da osvaji prvi set rezultatom 6:2.

Slična sutuacija viđena je i u drugom setu. Novak je prvo spasao brejk loptu na svoj servis, a onda oduzeo protivnikov gem za vođstvo od 3:0.

Najbolji svetski teniser tu se nije zaustavio, već je napravio još dva brejka i na kraju osvojio drugi set bez izgubljenog gema 6:0.

Đoković je se za plasman u finale boriti sa boljim iz duela između Žeremija Šardija i Aleksandera Zvereva.

Đokovića kasnije očekuje i meč četvrtfinala u miks dublu sa Ninom Stojanović.