• (SERIJA A/VIDEO/REZULTATI) KONTE I INTER MELJU, PALA I SAMPDORIJA ZA ŠEST OD ŠEST! Pjanić I Ronaldo srušili Spal

Fudbaleri Intera pobedili su Sampdoriju u gostima sa 3:1, u šestom kolu Serije A.

Inter je imao dva gola na poluvremenu, strelci su bili Stefano Sensi i Aleksis Sančes, ali je već na samom početku drugog ostao sa igračem manje.

Sančes je isključen zbog drugog žutog kartona.

Sampdorija je već u 55. minutu smanjila zaostatak preko Jakuba Jankta, ali je Inter izdržao i do kraja utakmice dao još jedan gol.

Strelac je bio Roberto Galjiardini u 61. minutu.

Inter je prvi sa maksimalnim učinkom, odnosno svih šest pobeda. Sampdorija sa tri zauzima poslednje mesto na tabeli italijanskog prvenstva.

Juventus je na svom stadionu savladao SPAL sa 2:0, golove su postigli Pjanić u 45 i Ronaldo u 78. minutu.

"Stara dama" je druga na tabeli sa 16 bodova, dva manje od Intera, dok je SPAL poslednjeplasirani sa tri boda.