• DEKI ISPUNIO OBEĆANJE, ZVEZDA SE OSLANJA NA SVOJU DECU! Igru crveno-belih nosiće Veljko Nikolić i Željko Gavrić! NAJZAD, ŠTA DRUGO REĆI!

Mladi fudbaleri doneli su pravo osveženju u timu Crvene zvezde, prednjačili su na zimskim priprema po prikazanom znanju i umeću, kao i po provedenom vremenu na terenu. Fudbaleri srpskog šampiona vratili su se iz Antalije sa dva nova aduta od kojih se sada s razlogom mnogo očekuje.

Trener Dejan Stanković odmah je u "vatru" bacio Veljka Nikolića (20) i Željka Gavrića (19), pun poverenja i optimizma jer je i sam sa 16 i po godina debitovao u prvom timu crveno-belih. Momci su znali da iskoriste šansu, zablistali su u Turskoj i najverovatnije su rezervisali mesto u najjačem timu na startu prolećne sezone.

Statistički gledano, Stanković je najveću minutažu na pripremnim prijateljskim utakmicama dao tandemu iz omladinskog pogona. Lucidni vezista Veljko Nikolić je rekorder sa 327 minuta, sakupljenih na šest mečeva. Demonstrirao je kvalitete hvaljene u mlađim kategorijama, "kliker" za igru, organizaciju, dobra i zanimljiva rešenja sa loptom...

Brzonogi Željko Gavrić igrao je takođe na svih šest utakmica i za 322 minuta je uz dva postignuta pogotka skrenuo pažnju na sebe čestim, samouverenim prodorima po levom boku. Sem njih dvojice preko 300 minuta od Mistera dobio je još samo golman Milan Borjan (315).

Iako je Dejan Stanković rekao da još nije iskristalisao prvu postavu, zanimljivo je da se ukazana minutaža poklapa sa njegovim izborom u najjačim proverama protiv Ludogoreca (1:0) i Dunajske Strede (4:0). Tom računicom, pored Borjana, najjači tim "sigurno" čine bekovi Gobeljić (290 minuta) i Rodić (294). Iznenađenje predstavlja što je pored Miloša Degeneka (297) u štoperski tandem uskočio Srđan Babić (297). Po poverenoj minutaži dvojica zadnjih veznih su Njegoš Petrović (297) i Dušan Jovančić (256), ispred njih je Veljko Nikolić (327), na levom krilu Željko Gavrić (322), desnom El Fardu Ben (244), dok je špic rezervisan za Boaćija (272).

Prvi meč sa Čukaričkim 15. januara na Banovim brdu pokazaće koliko je ova postava verna Stankovićevom "originalu".

MINUTAŽA NA PRIPREMAMA

GOLMANI: Borjan (5 mečeva) - 315 minuta, Popović (2) - 135, Vasiljević (2) - 90, Stanković ODBRANA: Gobeljić (5) - 290, Gajić (5) - 205, Degenek (5) - 297, Pankov (5) - 243, Babić (5) - 297, Milunović (5) - 243, Rodić (5) - 294, Konatar (4) - 156, Eraković (1) - 45.

VEZNI RED; Jovičić (1) - 18, Vulić (6) - 239, Ivanić (4) - 123, Garsija (5) - 226, Petrović (5) - 297, Simić (6) - 268, Nikolić (6) - 327, Gavrić (6) - 322, Jovančić (5) - 256, Ben (5) - 244, Vukanović (5) - 208, Seku Sanogo (povređen)

NAPAD: Pavkov (6) - 223, Boaći (5) - 272, Tomane (4) - 180, Krstović (3) - 132.