• MALO JE MICIĆ ZA MIROTIĆA I BARSU, POBEDE CSKA, BASKONIJE I ALBE, poraz Olimpijakosa! Odigrano prvo kolo Evrolige!

Košarkaši Barselone savladali su na gostujućem terenu Efes sa 74:64. Baskonije je nadigrala Žalgiris u Kaunasu sa 70:58 u mečevima prvog kola Evrolige. Alba bolja od Zenita - 85:65. Asvel pobedio Olimpijakos sa 82:63. CSKA siguran protiv Valensije 96:71.

Barselona je uspešno započela sezonu, nadigrala je Efes sa 74:64. Barsa je vodila tokom cele utakmice, Efes je zapretio u trećoj četvrtini, kada je uspeo da smanji prednost gostiju. Međutim, u poslednjem beriodu Baarselona je bila bolja, odbila napad domaćina i zabeležila pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Mirotić sa 24 poena, Delejni je zabeležio 11, a Dejvis 10. U ekipi Efesa, Peter se postigao 16 poena, a Vasilije Micić 14.

Naredni meč Barselona igra protiv Zenita u Sankt Petersburgu, dok Efes dočekuje Albu iz Berlina.

Baskonije je uspela da zabeleži startnu pobedu u novoj sezoni Evrolige. Na gostujućem terenu savladali su Žargiris sa 70:58.

Baskoniju je do trijumfa predvodio Šilds sa 19 poena, njega je pratio Šengelija sa 13, dok su Vildoza i Džening zabeležili po 10. U timu domaćina najefikasniji su bili Lekavičijus i Grigonis sa po 10 poena.

U drugom kolu Baskonija gostuje kod Himkija, a Žalgiris gostuje u Milanu.

Alba je u Berlinu savladal Zenit sa 85:65. Alba je vodila tokom celog meča i nije dozvolila protivniku da se ozbiljnije primakne, prednost je stekla u prvom poluvremenu, a u nastavku samo održavala prednost.

Najefikasniji u ekipi Albe bio je Noko sa 16, poen manje je zabeležio Erikson. Kod gostiju Tomas je postigao 14, a Abromaitis 12.

U drugom kolu Alba gostuje Efesu, a Zenit dočekuje Barselonu.