KOSTIĆ STRELAC, AJNTRAHT U POLUFINALU: Tamo ih čeka moćni Čelzi!

Srpski reprezentativac Filip Kostić postigao je jedan od dva gola Ajntahta u meču sa Benfikom i tako pomogao nemačkom timu da se plasira u polufinale Lige Evrope. Protivnik će im biti engleski Čelsi.

• KOSTIĆ STRELAC, AJNTRAHT U POLUFINALU: Tamo ih čeka moćni Čelzi!

Ajntraht je uspeo da nadoknadi negativan rezultat iz prvog meča (4:2) i pobedom od 2:0 se plasira u polufinale.

Strelci za nemačku ekipu bili su Kostić u 37. i Rode u 67. minutu meča. Za Frankfut su još nastupali i Luka Jović i Mijat Gaćinović, dok se u timu Benfike našao Ljubomir Fejsa.

Težak, ali ne i nemoguć zadatak bio je pred Ajntrahtom. Ekipa iz Frankfurta morala je da postigne dva gola, a da pritom ne primi nijedan, kako bi nadoknadili poraz iz prvog meča.

Do prvog gola domaća ekipa stigla je u 37. minutu preko Filipa Kostića. Srpski reprezentativac najbolje se pozicionirao i reagovao nakon stative koju je pogodio Mijat Gaćinović. Treba napomenuti da je Kostić bio u nedozvoljenoj poziciji, ali sudija Orsato i njegovi pomoćnici to nisu primetili, a VAR tehnologija se ne koristi u Ligi Evrope.

Drugi gol delo je Sebastijana Rodea. Bivši član Bajerna odlično je šutirao sa ivice šensnaesterca, nakon što ga je uposlio Rebić.

Benfika je imala svoje šanse za pogodak, pogotovo u drugom delu utakmice, ali je odličan bio golman Ajntrahta Trap, koji je u par navrata imao i sreće.

Ajntraht se plasirao u polufinale Lige Evrope, a tamo će im protivnik biti engleski Čelsi, koji je eliminisao Slaviju iz Praga.

U drugom polufinalu sastaju se Arsenal i Valensija. Utakmice polufinala igraju se 2. i 9. maja.