• RADNIČKI ĆE SKUPO KOŠTATI SRPSKI FUDBAL, ČUKARIČKI RAZBIO BANATAS! Polovičan uspeh naših klubova u kvalifikacijama za LE!

Fudbaleri Čukaričkog zabeležili su sigurnu pobedu u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a u Jermeniju nose tri gola zalihe. Brđani mogli i ubedljivije da trijumfuju, golove postigli Tedić (dva) i Kovač. Revanš meč na programu je u utorak u Jerevanu.

Posle poraza Radničkog u Talinu, Čukarički je osvetlao obraz srpskog klupskog fudbala, savladavši na Banovom brdu ekipu Banantsa sa 3:0 (1:0).

Tim iz Beograda dominirao je tokom svih 90 minuta, gosti iz Jerevana nisu uspeli da upute niti jedan udarac u gol Čukaričkog, a opšti je utisak da je pobeda ekipe Aleksandra Veselinovića mogla da bude znatno ubedljivija.

Posle nekoliko propuštenih prilika, uglavnom mladog Vidosavljevića, Čukarički dolazi u vođstvo od 1:0 u 42. minutu utakmice, kada je Tedić iskoristio asistenciju Stojanovića i savladao golmana gostiju.

Nisu igrači Čukaričkog bili zadovoljni minimalnim vođstvom, pa su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu.

Dugo se čekalo na novi pogodak, a on je stigao u 80. minutu. Asistent je bio odlični rezervista Birmančević, a strelac glavom Stefan Kovač.

Kada se očekivao poslednji zvižduk islandskog sudije Kristjansona, Čukarički je odradio još jedan strašan kontranapad, a Slobodan Tedić se drugi put na meču upisao u listu strelaca.

Revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope na programu je u utork od 17.00 časova, a ako ekipa Čukaričkog prikaže samo delić onoga što smo videli večeras na Banovom brdu – prolazak u narednu rundu samo je pitanje formalnosti.

S druge strane, niški Radnički se žestoko obrukao u Estoniji!

Nije Flora ekipa koje se treba plašiti, ali Estonci su u prvom duelu dvomeča odigrali muški, strpljivo, a na kraju su uspeli da postignu dva pogotka protiv uspavane ekipe Radničkog.

Istina je da su izabranici Sima Krunića još u pripremnom periodu, da je veliki deo ekipe izmenjen i neuigran u odnosu na prošlu sezonu, ali činjenica je da svaki poraz srpskih ekipa u evrotakmičenjima boli i umanjuje nacionalni koeficijent koji može biti značajan u bliskoj budućnosti.