• (VIDEO) ZVEZDA SLAVI TITULU, MILOJE SE NE IZJAŠNJAVA OSTAJE LI ILI ODLAZI: Pavkov presudio Mladosti!

Fudbaleri Crvene zvezde 29. put u svojoj istoriji osvojili su titulu prvaka Države. Crveno-beli su u petom kolu plej-ofa Superlige na Marakani pobedili Mladost iz Lučana sa 1:0 i tako dva kola pre kraja overili šampionsku pehar.

Titula izabranika Vladana Milojevića je zaslužena, jer je Zvezda od početka do kraja prvenstva bila bez premca izgubivši samo jednu utakmicu,

Istina, Zvezda protiv Mladosti nije blistala, nije iskoristila ni penal, a u poslednja 22 minuta igrala je sa igračem manje zbog isključenja Marka Gobeljića. Ipak, ni to ih nije omelo da stignu do velike pobede i slavlja.

Gol je postigla u 82. Minutu posle odlične akcije. Jovančić je dobio idealnu loptu u šesnaest metara na desnoj strani. Pogledao je raspored svojih saigrača I kao na tacni proigrao usamljenog Milana Pavkova koji je sa desetak metara bio neumoljiv. Postigao je gol za veliko slavlje i pobedu. Bio je to njegov 12. ligaški pogodak u sezoni.

Navijače crveno-belih možda I više od osvanaja titule u ovom trenutku interesuje hoće li Vladan Milojević I dalje biti trener Crvene Zvezde.

Šef struke ostao je do kraja zakopčan i nije želeo da odgovori da li će i dalje predvoditi Zvezdu.

On je kratko poručio da ne zna da li ostajenili ide.

"Sadržajna utakmica, fenomenalna, svaka čast Lučanima, to su sve dobri igrači, iskusni. Nismo imali prostora, ne daju da se razigramo, ali nije to više ni bitno, sve to ide u istoriju. Čestitam svim zvezdašima još jednu titulu", naveo je Milojević.

Crvena zvazda - Mladost 1:0 (0:0)

Stadion: "Rajko Mitić". Kapacitet:53.000. Sudija: Dragan Čolović (Raška). Crveni karton: Gobeljić (C. zvezda) u 68. minutu. Strelac: Pavkov u 82. minutu.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Savić, Babić, Rodić, Jovičić (od 84. Gajić), Jovančić, Ben, Marin, Vukanović (od 61. Ivanić), Joveljić (od 61. Pavkov).
Mladost Lučani: Rosić, P. Jovanović, Milošević, Šatara, Leković, Andrić, I. Jovanović (od 80. Pavlović), Pejović, Radivojević (od 87. Ristić), Bojić (od 84. Obiora), Bojović.