• "ORLIĆI" GAZE, SA LITVANCIMA ZA POLUFINALE! Filipini nisu bili dorastao protivnik Pecarskom i ekipi!

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Filipine sa 87:60 i plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Izabranici Aleksandra Bućana lako su savladali Filipine na Kritu i došli do četvrtfinala.

Meč u kome su bili apsolutni favoriti, srpski reprezentativci počeli su u laganom ritmu, tako da su do prvog vođstva stigli tek u devetom minutu.

Borbeni Filipinci su odolevali još koji minut u drugoj četvrtini, a onda su kapiten Ilić i drugovi dodali gas. Brzo je napravljena serija 17:1 za vođstvo 39:19 posle koje je sve bilo rešeno.

I na stratu drugog poluvremena selekcija Filipina se bolje snašla. Uspeli su da nametnu svoj stil i smanje u 25. minutu na 48:36.

Bila je to dovoljna opomena srpskom timu da se trgne i pojača intenzitet igre u odbrani.

Koliko su bili uspešni najbolje je govorio pogled na semafor posle završetka treće četvrtine - 64:42.

Do kraja susreta ostao je isti odnos snaga na terenu, selektor Bućan pružio je priliku i irgačima sa manjom minutažom koji su takođe dali svoj doprinos ubedljivoj pobedi - 87:60.

Marko Pecarski je bio najefikasniji sa 21 poenom, a Petrušev je dodao 17.

Srbija će se za polufinale boriti sa Litvanijom.